Организация:

Обучението се провежда в присъствена форма: гр. София, бул. "Княгиня Мария Луиза" 92, ет. 5 (Учебен център TBS consulting)

08.30 - 09.00 - Регистрация на участниците

09.00 - 17.00 - Обучение

През почивките е осигурена кафе-пауза и кетъринг. На всеки от участниците се предоставят средства за записване и комплект работни материали.

* Цената за обучението, за втори и всеки следващ участник от една и съща организация е 170 лв. с ДДС.

тел. за контакти: +359 876 84 99 22

имейл: nstpnobp@gmail.com

Брой участници: 5 - 25

За кого е предназначено обучението:

Подходящо е за участниците в инвестиционния процес в строителството, като архитекти, проектанти, надзор на пазара, строители, инвеститори и др. В него се акцентира единствено върху измененията и допълненията на Наредбата, поради което е препоръчително участниците да притежават познания по нормативната база свързана с пожарната безопасност на строежите.

Съдържание на обучението:
1. Изменения в общите изисквания към строежите:

- изменения в обемно-планировъчните и функционални показатели на строежите;

- определяне на нормативно изискващата се огнеустойчивост на сградата и връзка с площта на пожарния сектор;

- пожарозащитни прегради;

- мерки за предотвратяване разпространението на горенето между етажите (Приложение № 8);

- специфични изисквания към пътищата за противопожарни цели и стълбите за пожарогасителни и аварийноспасителни дейности;

- и др.

2. Изменения в изискванията за осигуряване безопасната евакуация на хора:

- определяне броя на хората в строежите;

- методика за определяне на изчислителното време за евакуация (Приложение № 8а);

- изисквания за определяне дължина на евакуационните пътища в помещенията;

- и др.

3. Изменение в изискванията към специфични строежи:

- високи сгради;

- сгради с атриум;

- складове;

- гаражи;

- ФЕЦ и др.

Водещи на обучението:

Инж. Александър Душанов

Експерт в областта на пожарната безопасност и защитата на населението с богат професионален и преподавателски опит. Завършва Академията на МВР, факултет „Пожарна безопасност и защита на населението“ през 2007 г., придобивайки бакалавърска степен. През 2012 г. надгражда знанията си с магистърска степен от същата академия, факултет „Пожарна и аварийна безопасност“, както и в направление "Управление и оптимизация на инвестиционни проекти в строителството чрез строително-информационното моделиране" от Университет по архитектура, строителство и геодезия.

Професионалната му кариера започва като пожарникар в Столичната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“, след което преминава през позиция на инспектор по Държавен противопожарен контрол. От 2010 г. е част от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ , като се специализира в областта на държавния противопожарен контрол.

В момента инж. Душанов е асистент в Академията на МВР, където преподава дисциплините „Ръководство на инженерен проект“ и „Моделиране на аварии с опасни вещества“. В обучителната си дейност акцентира върху практическото приложение на теоретичните знания и реални казуси от професионалната си кариера.

Инж. Васил Димитров

Утвърден специалист в сферата на пожарната безопасност и защитата на населението, с доказан професионален опит и експертиза. Завършва Академията на МВР, факултет „Пожарна безопасност и защита на населението“, през 2015 г., а през 2019 г. придобива образователно-квалификационна степен „магистър“ по специалността „Пожарна и аварийна безопасност“.

Кариерата му започва в Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ - Перник, където заема длъжността инспектор в група „Държавен противопожарен контрол“. Неговата отдаденост и професионализъм го извеждат до позицията началник на същата група през 2020 г.

Към настоящия момент инж. Димитров е преподавател в Академията на МВР, където води обучения по дисциплините „Пожарна и аварийна безопасност на обекти“ и „Пожарна безопасност в строителството“.

Инж. Димитров активно участва в разработването на нормативната уредба в областта, като е част и от работните групи, ангажирани с последните изменения и допълнения на Наредба № Iз-1971. Този принос е свидетелство за дълбоките му познания и експертност в областта, затвърждавайки репутацията му на опитен и отдаден професионалист.


Тематиката на курса може да бъде адаптирана и фокусирана към по-специфични интереси на участниците.

Заявка за участие